Мінімальна сума замовлення становить 500грн.

Як навчити дитину читати? | Nosorog.net.ua

Як навчити дитину читати? | Nosorog.net.ua

Як навчити дитину читати?

Сучасні діти розвиваються дуже швидко, в епоху інформаційних технологій ми все частіше стикаємося з поняттям «обдарована дитина». Однак не всі діти однакові в своєму розвитку, але кожен з батьків може допомогти своїй дитині розвиватися гармонійно без допомоги центрів раннього розвитку, репетиторів і курсів.

 

Один з найголовніших навиків, який прагнуть розвивати у свого малюка дорослі - це навик читання. Але як навчити дитину читати? Якщо раніше дітей навчали читанню в школі, то зараз це необхідно зробити ще в дошкільному віці, так як шкільні програми помітно ускладнилися з роками. На вивчення алфавіту відводиться все менше часу, і часто діти не встигають зорієнтуватися в новій для себе обстановці, в результаті пропадає інтерес до навчання.

Читайте також: Як швидко навчити дитину читати?

Коли починати навчання читання?

Як правило, батьки починають навчати свого малюка читання, коли він сам починає цікавитися книгами, з захопленням слухає казки і завчає вірші, звертає увагу на вивіски в магазинах. Батьки можуть зрозуміти інтуїтивно, коли пора.

Фахівці рекомендують починати навчання читання, якщо:

  1. 1. Дитина говорить не тільки словосполученнями, а й реченнями.
  2. 2. У дитини добре розвинена фонематика, вона може розділяти слова на склади і чути в них окремі звуки, з легкістю може визначити, з якого звуку слово починається і на який звук закінчується.
  3. 3. Дитина проявляє інтерес до книг, вдає, що «читає».
  4. 4. У дитини практично відсутні дефекти мови, вона вимовляє всі звуки.
  5. 5. Дитина прекрасно розрізняє, де право, де ліво.

Яку методику навчання читання обрати?

Існує кілька методик навчання читання в ранньому віці.

  • • Найпоширеніший метод - читання складанням букв. Таком методом навчалися більшість з нас. Його можна назвати методом букваря, коли спочатку вивчаються букви, з них складаються склади, а вже з складів - слова. За роки буквар майже не зазнав істотних змін, але його вже не вивчають в школі, надавши цю можливість мамам і дитячим садкам. Зараз найбільш популярним є буквар "Читайлик" В. Федієнко.

  • • Другий метод - кубики з буквами і складами. Це метод читання по буквах або складах. Передбачається, що дитина не знає букв, а завчає їх, і потім складає слова. Кубики бувають декількох видів: пластмасові, з нанесеними на них буквами або складами, і паперові, які можна склеїти самостійно. Дана методика реалізована не тільки в кубиках, але і в електронних звукових плакатах.

  • • Третій метод, або метод Глена Домана, американського нейрофізика, автора програми інтенсивного розвитку дитини - читання окремих слів. Цей метод заснований на зоровій пам'яті. Дитина візуально (і на слух) запам'ятовує слова цілком. Автор стверджує, що починати навчання можна вже з 6-ти місяців. Не всі фахівці вважають, що цей метод підходить для україномовних дітей, бо українська мова має відміни і відмінювання, змінювані закінчення слів. Такий метод більше підходить для вивчення англійської мови і користується великим успіхом за кордоном. Проте існують україномовні картки за методом Домана, будь-який бажаючий може спробувати цю методику самостійно. Порядок читання за методом Домана включає в себе кілька етапів, від запам'ятовування окремих слів до читання цілих текстів. Детальніше про цей метод можна дізнатися в книзі Глена Домана, де він докладно описує суть своєї методики.

 

 

Яку з методик вибрати, вирішувати батькам. Адже тільки батьки розуміють, що потрібно дитині, можуть оцінювати її розумові та фізичні можливості. Головне правило, яке необхідно дотримуватися при навчанні читання - ігрова форма. Діти з легкістю освоюють новий матеріал в грі, тому завдання батьків - зацікавити, але не перенапружити дитину. Виділяйте для занять близько 20 хвилин в день, хваліть дитину за найменші успіхи в освоєнні матеріалу, заохочуйте її інтерес, і позитивний результат забезпечений. А придбати дитячу літературу і дитячі розвиваючі ігри ви завжди можете в магазинах Носорог і на сайті nosorog.net.ua.

Додати свій коментар:

* Ім'я:
* E-mail: (буде приховано)
* Коментар:
Введіть код: