Мінімальна сума замовлення становить 500грн.

Як швидко навчити дитину читати?

Як швидко навчити дитину читати?

Деякі батьки намагаються навчити дитину читанню в той же день, коли він прощається з підгузками. Однак читання — процес, до якого малюк повинен бути фізично і психологічно готовий. Це момент, коли він вже добре розуміє і вимовляє всіх звуків, говорить цілими реченнями (наприклад.: "мама, ам" або "мама, дай" — це ще не речення), розбирається в напрямках вгору-вниз, вправо- вліво, вперед-назад, а також понятих більше-менше. Але і це ще не все.

учим ребенка читать

Чому так важливо знайти мотивацію?

Змусити дитину 3-5 років сидіти за книгою непросто. Він повинен розуміти, навіщо йому це потрібно, що йому це дасть. Сформувати стійку і правильну мотивацію — перший крок до того, щоб навчити дитину швидко читати.

Як мотивувати?

Спільними іграми. Не потрібно акцентувати увагу на тому, що наступні 15 хвилин присвячуються навчанні. "Давай пограємо!"— цього досить, щоб почати. М'якістю і ненав'язливість. Втомився? Відпочинь! Не змушуйте вчитися через силу. Вибирайте для навчання ті книги, які маляті сподобаються. В одних картинки цікаві, інші занурюють у світ Minecraft, динозаврів, принцес і інших казкових героїв. Нехай свої перші книги дитина вибирає сама. Тоді він буде більш зацікавлений в тому, щоб самостійно дізнаватися про те, що ж там написано. Створюйте інтерес. "Дивись, яке смачне морозиво! Давай дізнаємося, як воно називається, і купимо таке." Придумуйте свої приклади.

 

Пам'ятайте: "Сідай читати, а то виростеш, будеш погано вчитися і двірником станеш" і всі подібні загрози ще ні з однією дитиною не спрацювали. Чим більше залякування, тим менше прагнення.

Читайте також: Як Написати Пояснювальну В Школу | Зразок Записки

Дієві методи навчання читання

Зазвичай батьки приступають до навчання крихітки в домашніх умовах стихійно і набігами. Але читанню можна навчити дитину швидше, якщо розуміти сенс різних методик.

Вчимо читати за методом Монтессорі

Читання за методом Монтессорі передбачає, що спочатку дитина малює букву пальцями на шорсткуватому трафареті, і тільки потім вимовляє звук. У методиці об'єднується тактильний, візуальний, кінетичний і аудіо-канали для сприйняття і запам'ятовування. Навіть якщо малювати пальчиками або паличкою в пісочниці, результати себе чекати не змусять.

 

 

Як займатися по картках Домана?

Методика побудована на запам'ятовуванні візуального образу слів. Дорослий показує картку з картинкою та підписом, промовляє написане максимально чітко. Сенс вправи: побудувати асоціативні зв'язки, тренувати увагу і пам'ять і читати відразу цілими словами. Мінус методу: не формується поняття фонетичної структури слова, дитина не бачить, де голосний і приголосний звук.

Заняття з динамічними кубиками Чаплигіна

Перш, ніж переходити до дитячих книг, доведеться розібратися з такими поняттями, як звук, буква, склад, слово. Тому починати заняття краще з використанням кубиків Чаплигіна. У наборі 10 рухомих кубиків і 10 рухомих блоків. У кожному блоці виходить пара гласною і згодної. Навчання зводиться до того, щоб малюк становив пари, пробував читати склади і скласти з них найпростіші слова. Оптимальний вік, щоб займатися з кубиками: 4-5 років.

як навчити дитину читати покроково

Класична звукова методика

Тут ви пропонуєте дитині рухатися крок за кроком: спочатку ознайомитися зі звуками, потім скласти вже — слово цілком. На противагу традиційному вивченню, тут потрібно звуки протягувати, навіть проспівуючи, поєднуючи їх в склади. Це допомагає дитині швидше розібратися, як зліпити окремі звуки в слова. В одночас метод дозволяє прискорити формування правильної артикуляції, а тому — позбутися від логопедичних проблем.

 

 

Вправи, які допоможуть у навчанні дитини читання

Справа піде швидше, якщо ви будете знайомі ще з парою вправ. Озбройтеся хорошим настроєм — і пробуйте.

Гра "Знайди двійника". Напишіть на листочку склад, проговорите, і попросіть дитину знайти такий самий склад на сторінці книги або на вуличних рекламних вивісках. Можете навіть скласти цікавий квест з подарунками в кінці. Запропонуйте "подружити літери". Одна справа просто ліпити голосні до приголосних, і зовсім інше — з'єднувати букви з благою метою: щоб вони навчилися дружити. Використовуйте максимум фантазії: від карток з буквами до магнітів на холодильнику. Можна прикрасити буквами машинки чи ляльки — так уявлення про дружбу виявиться ще більш наочним. "Що ти зрозумів? ". Прочитайте окремий текст, і задавайте дитині питання, допомагайте зрозуміти почуте, задавайте навідні запитання. Гарне сприйняття тексту на слух теж сприяє швидкому читанню.

І найголовніше: ніколи не змушуйте вчитися через сльози. Якщо дитина втомилася або не хоче робити вправи, придумайте інші, перенесіть заняття або пошукайте нові підходи до мотивації. Вірте в себе, в своїх дітей — і у вас все вийде!

Читайте також: Як навчити дитину правильно тримати ручку або олівець?

^Вверх

Додати свій коментар:

* Ім'я:
* E-mail: (буде приховано)
* Коментар:
Введіть код: