До того, як навчити дитину правильно тримати ручку, батьки зазвичай приходять тільки у 5-6 років в процесі підготовки до школи. Але малюк починає малювати, розфарбовувати і писати прописи ще в дитячому садку, звикаючи до визначеного положення кисті та пальців, і до школи вже доводиться дізнаватися, як перевчити дитину правильно тримати ручку, адже звичка робити захват тим чи іншим способом вже сформувалася.
Фахівці однозначні і одностайні: 2,5-3 роки - оптимальний вік, щоб вчитися правильній манері письма. Процес навчання крихіток нагадує будівництво будинку - легше відразу будувати правильно, ніж потім розбивати криві стіни та все переробляти.
Підготовка
Ви вже знаєте, в якому віці дитина повинна правильно тримати олівець чи ручку. Але з чого почати і як показувати?
У дітей 3-4-х років швидше розвивається крупна моторика. Над розвитком дрібної моторики потрібно працювати додатково. Почніть з простих вправ: відщипування шматочків пластиліну, відривання дрібних шматків паперу, малювання крупами або піском, перекладання макаронів з однієї миски в іншу. Дайте малюкові впевненість, що у нього все вийде, і так воно і буде.
Обираємо правильну ручку
Діти люблять яскравих персонажів, великі пір'я та ручки 3/6/12-в-одному. Але, обираючи канцелярію за критерієм "барвистості", ми втрачаємо важливі моменти з точки зору ергономіки предметів і їх якості. Це не означає, що закуповуватися тепер треба чітко по ГОСТу, але певні норми повинні дотримуватися:
- Довжина основи - 15 +/- 1 см;
- Перетин круглий або трикутний (виріб з великою кількістю граней незручно тримати навіть дорослому);
- Діаметр - до 7 мм. Чим ширше, тим складніше дитячим пальцях охопити основу.
Ідіть на компроміси правильно: велика частина гарної дитячої канцелярії відповідає цим критеріям на 100%.
Найважливіше: як правильно тримати ручку при написанні букв?
Щоб навчити дітей, як правильно тримати ручку або олівець при написанні, прослідкуйте, щоб малюк фіксував її тільки трьома пальцями, залишаючи мізинець і безіменний пальчик загнутими всередину долоні.
Перед тим, як навчити малюка тримати ручку, спробуйте зробити з ним пальчикову гімнастику, щоб кисті розслабилися і розім'ялися м'язи. В процесі навчання дитини того, як правильно тримати ручку в руці, стежте, щоб ручка нахилилася в бік плеча, вказівний палець не прогинався, а кисть спиралася на ребро долоні і зап'ястя.
Весь процес повинен бути невимушеним. Якщо в кисті дитини відчувається напруга, він швидко втомиться.
Вправи: як правильно тримати ручку для гарного почерку?
Педагоги розробили десятки методик, як просто і без зайвих зусиль навчити будь-яку дитину тримати олівець. Ось тільки деякі з них:
1. Метод ватки або серветки
Спочатку правильно тримати олівець допомагає затиснутий безіменним пальцем і мізинцем грудочка ватки або складена вчетверо серветка. Метод перешкоджає спокусі тримати олівці всіма пальцями відразу.
2. Дартс
Запропонуйте малюкові тримати ручку так, ніби це дротик для гри в дартс. Поступово у нього почне виходити.
3. Плавне сповзання вниз
Поставте руку малюка біля основи олівця та запропонуйте йому плавно спустити її вниз, зупинившись за 1,5 см до кінчика пасти.
Корисні тренажери
Спеціальні насадки з отворами для пальчиків дають їм опору і дозволяють малюкові самому контролювати, чи все у нього виходить. Підказки для пальців є також в руках Stаbilо LеftRight. Існує також чудовий спосіб, як навчити дитину правильно тримати ручку за допомогою гумки. Гумка подібно браслету одягається на руку і також на олівець - таке пристосування допомагає тримати правильний нахил при письмі та сприяє формуванню гарного почерку.
Приділяйте заняттям по 10-15 хвилин кожен день. НЕ намагайтеся використовувати всі методи відразу або впоратися з навчанням за один присід. Правильно писати - це звичка, і формується вона за тими ж правилами, що й інші корисні навички. Будьте терплячі та доброзичливі до своїх дітей - і Ви неодмінно помітите результат!
Додати свій коментар: Відмінити