- Основні види ракеток для настільного тенісу
- Класифікація ракеток для настільного тенісу за зірками
- Накладки, губки, основи ракеток для настільного тенісу: класифікація
- Скільки повинна важити ракетка для настільного тенісу?
- Як вибрати ракетку для настільного тенісу з урахуванням стилю гри?
- Як вибрати ракетку для настільного тенісу початківцю?
- Ракетка для настільного тенісу професійна: як вибрати?
- Яку ракетку для настільного тенісу краще купити дитині?
Як вибрати гарну ракетку для настільного тенісу?
Настільний теніс — гра дорослих і для дітей, яка завоювала чимало прихильників по всьому світу. Навіть якщо Вам жодного разу не доводилося брати в руки ракетку і розігрувати партію пін-понгу, напевно Ви неодноразово ставали глядачем азартних спортивних поєдинків у дворі, на літніх майданчиках будинків відпочинку, в парках і навіть офісах серйозних організацій. Прості правила, доступність спортивного інвентарю, відсутність необхідності в серйозній спортивній підготовці зробили настільний теніс універсальним видом фізичної активності. Гра подобається дітям, допомагає дорослим відволіктися від повсякденних турбот, сприяє соціалізації представників старшого покоління.
У пін-понг грають за столом, який ділиться на дві зони низькою сіткою фіксуємої за допомогою спеціальних кріпильних елементів. Для гри Вам також будуть потрібні м'ячики і, звичайно ж, ракетка. Як правильно вибрати ракетку для настільного тенісу ми Вам розповімо в цій статті. Купити якісну атрибутику для пін-понгу ви можете, скориставшись пропозицією нашого інтернет-магазину. Для здійснення вигідної покупки пропонуємо перейти за посиланням https://nosorog.net.ua/1168-nastolnye-igry/s-297/seriya_nastolnykh_igr-nastolnyj_tennis до відповідного розділу нашого віртуального супермаркету товарів для дітей і дорослих!
Основні види ракеток для настільного тенісу
Перед тим як купити ракетку для настільного тенісу, пропонуємо уточнити важливі критерії вибору спортивного інвентарю для пін-понгу. У продаж надходять такі основні типи ракеток для настільного тенісу:
- Готові — прості нерозбірні конструкції, стануть відмінним вибором для любителів і початківців спортсменів, які роблять перші кроки в настільному тенісі, відточують базові прийоми. Ціни на такі ракетки починаються від 30-50 гривень, але в продажу зустрічаються і більш дорогі варіанти. На ціноутворення в цьому сегменті здатні вплинути кількість зірок (про них мова піде трохи пізніше), якість матеріалів, популярність бренду, під яким випускається спортивний інвентар.
- Збірні — ракетки преміум сегменту, які використовуються в основному професіоналами, любителями з високим рівнем підготовки. Конструкція збирається з декількох частин — основи, накладок. Елементи можна придбати окремо і міняти для забезпечення оптимальних ігрових показників.
Класифікація ракеток для настільного тенісу за зірками
Раніше ми вже згадували про «зірковість» ракеток для пінг-понгу. Що мається на увазі під цим поняттям, як правильно «прочитати» маркування у вигляді зірок, яка наноситься на упаковку або безпосередньо на інвентар?
Класифікація ракеток для настільного тенісу для любителів:
«⭐» | Оптимальний вибір для освоєння нескладних базових прийомів, для аматорських змагань між гравцями з мінімальним рівнем підготовки. Такі недорогі ракетки можна сміливо купувати новачкам. Якщо після декількох партій Ви втратите інтерес до пін-понгу, чи не буде шкода грошей, витрачених на покупку спортивного інвентарю. |
«⭐⭐» | Ракетки з поліпшеними характеристиками для представників аматорського рівня. Такий інвентар за своїми споживчими якостями перевершує примітивні моделі з однією зіркою, дозволяє просунутися в освоєнні основних навичок пін-понгу. |
«⭐⭐⭐» | |
«⭐⭐⭐⭐» | Напівпрофесійні ракетки, при виробництві яких використовуються сучасні технології обробки поверхонь, високоякісні матеріали. Такий інвентар підходить для тих, хто досконало освоїв техніку. Серед чотирьох-і п'ятизіркових моделей зустрічаються як готові, так і збірні. |
«⭐⭐⭐⭐⭐» |
У великій «сім'ї» атрибутів для гри в пін-понг особняком тримаються професійні збірні ракетки, при розробці конструкції яких не залишаються без уваги навіть найнезначніші нюанси. Багато моделей мають зміщений центр ваги. Вартість такого інвентарю може досягати декількох тисяч гривень. Але ще раз хочеться акцентувати увагу на тому, що такі ракетки не зроблять новачка асом пін-понгу. Освоювати техніку простіше і дешевше з аматорською ракеткою.
Накладки, губки, основи ракеток для настільного тенісу: класифікація
При виборі ракетки для пін-понгу може здатися, що всі представлені в магазині спорттоварів моделі «на одне лице». І, відповідно, виникає питання: чому такий розбіг в цінах? У конструкції ракетки можна виділити кілька основних компонентів, і вид матеріалу з яких вони зроблені здатний вплинути на вартість інвентарю.
Основа
Близько 85% від загального обсягу ракетки становить основа, для виготовлення якої застосовують натуральне дерево. Іноді в якості альтернативи до дерева застосовують різні види пластика.
Армуючі вставки —карбонові, скловолоконні, целюлозні — дозволяють поліпшити споживчі якості товару. Товщина такого шару зазвичай не перевищує 0,35 мм (до 7,5% від загальної товщини покриття).
У конструкцію професійних ракеток часто включають титанові пластини, 3-5 шарів деревини різних порід (в деяких моделях — до 13 шарів!), що фіксуються за допомогою спеціального клею. При з'єднанні елементів збірної конструкції важливо наносити клей максимально рівномірно розподіляючи його по поверхні, дуже тонким шаром.
Накладки
Як вибрати накладки для ракеток настільного тенісу? Чому більшість спортсменів концентрують свою увагу на цьому компоненті конструкції? Накладки покривають підставу з двох сторін, забезпечуючи оптимальний рівень зчеплення легкої кульки з поверхнею. І якщо в середині XX століття вибір матеріалів для виготовлення накладок, варіантів рельєфу їх поверхні був дуже обмежений, то сьогодні виробники спортивного інвентарю витрачають чимало часу і коштів на розробку і тестування ракеток з різноманітними накладками.
Види ракеток по типу накладок:
- Однотипні — обидві поверхні гладкі, тому ракетку під час гри немає необхідності перевертати. Характеристики такого інвентарю можуть відрізнятися, і від цього залежить забезпечення різної швидкості обертального моменту.
- Різнотипні —в конструкцію включають гладкі і шиповані накладки, при цьому одна сторона забезпечує сильне обертання, інша – високу швидкість подачі. Щоб змінити тактику гри досить перевернути ракетку на потрібну сторону. У продажу можна зустріти моделі для лівшів і правшів.
- Атакуючі — оснащуються гладкою накладкою і антіспіном (накладка з подовженими шипами) з іншої. Перевертаючи накладку можна змусити суперника серйозно понервувати, змусити підлаштовуватися під обрану Вами тактику гри.
Губка
Під накладками розміщується спеціальний губчастий шар, який дозволяє забезпечити достатній обертальний момент. Товщина губки, в залежності від виду ракетки, може становити від 1 до 2,5 мм.
Тонкий губчастий шар (1-1,7 мм) дозволяє контролювати обертання м'яча на низьких швидкостях. Губки товщиною від 2 мм ідеально підходять для реалізації техніки нападу. Ракетки з проміжними характеристиками – універсальне рішення. Не забувайте враховувати цей параметр при виборі тенісної ракетки для настільного тенісу!
Форма ручки
Виробники спортивного інвентарю пропонують любителям і професіоналам ракетки для пін-понгу з ручками такої форми:
- Прямі — забезпечують зручність перевертання ракетки.
- Конічні — являють собою проміжний варіант між моделями з прямою ручкою і тримачем «ластівчин хвіст».
- Розкльошені — не зовсім зручні для поворотів, зміни хвата під час гри, але також мають свої плюси.
- Увігнуті — варіант для досвідчених гравців, забезпечують високу швидкість поворотів, зручність зміни хвата.
- Анатомічні — для тривалої гри, для початківців; руки під час партії менше втомлюються, інвентар відчувається як «продовження кисті».
Скільки повинна важити ракетка для настільного тенісу?
Вага ракетки для пін-понгу залежить від матеріалу функціональних шарів і їх кількості. При виборі основи, накладок для ракетки настільного тенісу, готового інвентарю варто врахувати той факт, що велика вага конструкції не кращим чином відбивається на показнику інерції. У той же час, занадто легкі моделі під час зіткнення з м'ячиком можуть вібрувати, передаючи руці не зовсім приємні відчуття.
То яку ж ракетку для настільного тенісу вибрати? Не варто впадати в крайнощі і піддаватися на виверти маркетологів. На думку експертів і професійних гравців, оптимальна вага основи становить 75-110 грам, в збірці з різними видами накладок – 150-200 грам.
Як вибрати ракетку для настільного тенісу з урахуванням стилю гри?
Не всі ракетки для пін-понгу однаково хороші для різних стильових напрямків, тому при виборі інвентарю варто орієнтуватися на написи, присутні в маркуванні товару:
- DEF — для захисту, реалізації прийомів підрізування, підкручення на значній відстані від краю столу.
- ALL — універсальні, для збалансованої гри; знаки «+» і «-» вказують на те, що інвентар може використовуватися при захисті, нападі.
- OFF — для гострих атак, припадуть до душі гравцям, які вважають за краще грати в нападі; дозволяють контролювати ситуацію в процесі гри, підвищують точність, забезпечують збалансованість дій гравця.
Варто також звернути увагу на швидкість, з якою м'ячик може відштовхуватися від її поверхні. Критерій визначається балами:
- 3-4 – для захисту;
- 4-7 – універсальні;
- 8-9 – для нападу.
Контроль – ще один важливий параметр, безпосередньо пов'язаний з вибором ракетки по стилю гри. Показник контролю визначає скільки сил гравцеві буде потрібно щоб відправити м'яч у потрібному напрямку. Керованість також вимірюється в балах від 3-4 (оптимальний показник для захисту) до 8-10 (оптимальний показник для нападу).
Як вибрати ракетку для настільного тенісу початківцю?
Хочете відкрити для себе новий вид спортивної активності, освоїти техніку гри в пін-понг? Щоб відпрацювати основні прийоми і грати у вільний час для задоволення, в принципі, досить ракетки з однією зіркою.
Любителям, які вже освоїли базові прийоми, рекомендуємо придивитися до моделей, які позиціонують виробниками спортивного інвентарю як дво- і тризіркові. Такі готові ракетки відрізняються демократичною вартістю, але при цьому не можуть похвалитися високими показниками швидкості, обертання. Власне, ці критерії більше важливі для професіоналів, тому якщо Ви не плануєте ставати КМС або титулованим спортсменом, сміливо вибирайте дво-, тризіркові моделі.
Як вибрати ракетку для настільного тенісу любителю? Купуючи готову тенісну ракетку Ви позбавляєте себе від необхідності самостійно «доводити до розуму» професійний інвентар: клеїти, обрізати, підганяти деталі за розміром і т. п.
Ракетка для настільного тенісу професійна: як вибрати?
Чи плануєте регулярно відвідувати секцію настільного тенісу, заняття з персональним тренером? Для освоєння азів буде досить обзавестися аматорським інвентарем, але для підвищення рівня майстерності рано чи пізно Вам буде потрібно спочатку напівпрофесійна (4-5 зірок), а в подальшому –збірна профі ракетка для пінг-понгу.
Інвентар для профі принципово відрізняється від ракеток для початківців. Виробники спортивної атрибутики пропонують різноманітні основи і накладки, з яких можна за принципом конструктора зібрати ракетку, оптимально задовольняючю Вашим особистим уподобанням, обраному стилю гри.
Вибираючи ракетку для настільного тенісу дорослому досвідченому спортсмену бажано придбати запасний інвентар з ідентичною конструкцією, оскільки в процесі гри основний «інструмент» може бути пошкоджений, і буде потрібно швидка заміна.
Яку ракетку для настільного тенісу краще купити дитині?
При покупці спортивного інвентарю для дітей багато батьків, керуючись принципом «все найкраще дітям» відразу купують синові чи доньці, яких тільки планують віддати в секцію настільного тенісу, дорогу професійну ракетку. На тематичних ресурсах тренери досить часто негативно висловлюються в сторону таких проявів «батьківського піклування». Більшість з них пропонує керуватися при виборі такій умовній класифікації тенісних ракеток для настільного тенісу за віком гравця:
6-8 років | Для відпрацювання основних прийомів, виконання вправ на координацію, швидкість переміщень, реакції на 1-2 році навчання підійде недорогий інвентар з максимально «живучих» матеріалів. |
9-12 років | На перший план виступає показник контролю. Важливо щоб дитині було легко керувати ракеткою, контролювати точність відскоку м'ячика. Оптимально купити ракетку для точної гри на низьких швидкостях, яка допоможе дитині відпрацювати правильні серійні переміщення. Для дітей цієї вікової групи підійде як готова, так і збірна ракетка з дерев'яною безкомпозітною основою з «чіпляючими» накладками без зайвих «наворотів». |
12-14 років | При виборі інвентарю для дітей у віці 12-14 років справедливі ті ж критерії, що й для групи 9-12, але з невеликим відступом. Неармована основа класів ALL - ALL + можна сміливо доповнити сучасними накладками більшої товщини, з огляду на моменти, які у дитини виходять краще / гірше. Правильний вибір накладок допоможе частково нівелювати слабкі і підкреслити сильні сторони. Важливо! На першому плані як і раніше залишаються показники контролю, обертального моменту! |
14-16 років | Під час тренувань акцент зміщується в бік прискорення темпу гри, збільшення потужності подач, відпрацювання прийомів для забезпечення стабільності ігрового процесу. Саме зараз не варто скупитися на покупку новинок ринку, основ з різними композитними поєднаннями, армуючим шаром, «екстремальних» накладок. Але перш ніж відправитися на штурм спортивного магазину важливо порадитися з тренером, який в курсі індивідуальних особливостей техніки гри своїх підопічних, здатний порекомендувати який інвентар докупити для подальших коригувань. |
Ця класифікація накладок, основ, готових ракеток настільного тенісу носить рекомендаційний характер. Кожна дитина унікальна і індивідуальна, тому в питанні вибору моделі з урахуванням віку неможливо визначити жорсткі рамки.
Тепер Ви знаєте як вибрати гарну ракетку для настільного тенісу і можете сміливо приступати до пошуку правильного спортивного інвентарю. У віртуальному супермаркеті Nosorog.net.ua представлений великий вибір аматорських ракеток, м'ячиків, наборів для пін-понгу з оптимальним співвідношенням ціни і якості. Доставка замовлень по Києву, в інші міста України здійснюється перевіреними службами кур'єрської доставки. Також пропонуємо відвідати наші офлайн магазини в Києві, Хмельницькому, Вінниці, Костополі!
Додати свій коментар: Відмінити