Купання - один з перших ритуалів немовляти, і якщо все правильно організовано, він обіцяє бути приємним для крихти, і захоплююче-хвилюючим для його батьків.
Почнемо з підготовки всього необхідного. Вам знадобиться:
- Невелика дитяча ванночка (якщо зручно, можна купати в звичайній ванні, якщо там чисто, немає цвілі та ін.);
- Дитячий гіпоалергенний шампунь і мило, кухлик;
- Хлопковое полотенце с мягкой текстурой;
- Змінний одяг (“человічок” або повзунки і сорочечка), підгузник.
Підготуйте заздалегідь все, що потрібно для купання, щоб потім не відволікатися, адже залишати немовляти у ванній без нагляду не можна навіть на хвилинку. В осінньо-зимовий сезон заздалегідь прогрійте приміщення, оптимальна температура повітря: 24-26 °С.
Правила купання новонароджених
- Нагрійте воду до 37-38 градусів. Можна перевіряти температуру по-старому - ліктем, але простіше використовувати універсальний градусник для води. Попередньо кип'ятити воду для купання не обов'язково. Якщо бабусі наполягають, додайте у ванну слабкі (!) Відвари календули або ромашки - вони не зашкодять. Тільки остудіть відвар і процідіть його кілька разів, щоб дрібні частинки не забруднили воду.
- На дно ванночки покладіть м'яку губку або просто складену в декілька разів рушник - і цього теж буде достатньо.
- Підтримуйте малюка за голову лівою рукою (якщо ви - правша) і опускайте дитину у воду.
- Мити починайте з голови і поступово спускайтеся до ніжок. Щоб дитина не змерла, регулярно поливайте ії теплою водою з ковша.
- Використовувати шампунь доцільно, коли з'являться перше волосся. Візьміть 1-2 краплі шампуню, нанесіть його масажними рухами пальцями або спеціальною м'якою щіткою, а потім змийте. Ретельно стежте, щоб мильна вода не потрапила в очі. Мийте голову з шампунем не частіше 2-х разів на тиждень, щоб не пересушити ніжну шкіру, а ось просто мочити голову в теплій воді можна щодня, при кожному купанні.
Після водних процедур деякі батьки наносять зволожуюче молочко. Воно допомагає зберегти ніжність шкіри немовляти, але якщо у вас немає під рукою зволожуючого молочка і ви не використали нічого, або замість нього використовували звичайний дитячий крем або масло на кшталт Johnsons Baby, нічого страшного не трапиться. Вибір засобів все одно буде індивідуальним, адже реакції шкіри на ті чи інші компоненти (навіть самі нешкідливі) бувають непередбачуваними.
Після виконання всіх процедур надягніть малюкові памперс, чистий одяг і приступайте до решти ритуалів. Зазвичай після купання у новонародженого прокидається апетит, а деякі настільки розслаблюються, що щасливо засипають, так і не дочекавшись перекусу.
Як часто потрібно купати новонародженого?
Купати немовля досить 1-2 рази на тиждень, а в інші дні - дотримуватися базової гігієни: підмивання після кожної дефекації, протирання вологими серветками і нанесення крему при зміні підгузника. Так що якщо у вас більше однієї дитини в сім'ї, і ви не встигаєте організовувати немовляті щоденну купіль - це не страшно.
Однак малюки люблять воду. Вона допомагає зняти напругу, розслабитися, поліпшити апетит та кровотік. Тому, якщо є можливість купати кожен день - скористайтеся нею, тим більше, що це приємні хвилини, проведені разом. Намагайтеся купати немовля завжди в один і той же час. Так з'являється зрозумілий малюкові ритуал, якого він чекатиме.
Коли дитина трохи зміцніє і зможе самостійно сидіти у ванні варто задуматися про те, щоб зробити водні процедури більш цікавими і веселими. Зараз на ринку представлена велика різноманітність іграшок для ванної, які не тільки розважають малюка, але і допомагають йому розвиватися. У нашому інтернет-магазині ви знайдете велике різноманіття варіантів, від простих гумових іграшок до цікавих "механізмів" зі світлом і музикою.
Як купати новонародженого з пуповиною?
Вітчизняні педіатри одностайні: повноцінно купати дитину у ванній до того, як залишок пуповини засохне і відвалиться, не можна. Поки цього не сталося, досить підмивати малюка і протирати ділянки тіла, поетапно вологою серветкою або змоченим в теплій воді рушником.
При цьому потрібно кожен день обробляти ранку перекисом і зеленкою. Якщо все зроблено правильно, через кілька днів після повернення з пологового будинку залишок пуповини відвалиться, і можна переходити до повноцінного купання за описаною вище схемою.
Як перший раз купати немовля?
Як тільки пуповинний залишок відвалився, можна переходити до першого повноцінного купання. Правила купання для першого разу точно такі ж, як і для всіх наступних. Єдине, що перше купання можна провести за скороченою програмою, щоб не перевтомлювати новонародженого.
Як мити попу малюкові?
Правила миття попи трохи відрізняються для хлопчиків і дівчаток.
Дівчаткам:
Після народження природний захист статевих органів ще не сформовано, тому при підмиванні рухи обов'язково повинні бути спрямованими від піхви до заднього проходу.
При підмиванні дівчинки під краном, важливо розміщувати її обличчям до себе, а не укладати животиком на руку. Сідниці краще обмивати не під прямий струменем води, а попередньо набираючи воду в долоньку. А ось очищати промежину від білого нальоту краще за допомогою ватної палички, змоченої в спеціальному дитячому маслі.
Хлопчикам:
При митті попи хлопчика, його краще укласти животом на руку, і ретельно обмити ягодички, і тільки після цього перевернути на спинку, і помити статеві органи.
Особливу увагу варто приділити зоні під крайньою плоттю - саме там накопичується смегма (характерні білі пластівці, продукт роботи сальних залоз). Прибирати смегму потрібно регулярно, але не щодня, щоб не викликати роздратування шкіри.
Після купання оберніть дитину в м'який рушник, і промокуючи, приберіть залишки вологи. От і все! Ваша дитина чиста і пахне ще солодше. Залишилося погодувати і укласти. Але про це поговоримо в інших публікаціях. Не пропустіть!
Додати свій коментар: Відмінити