- Список необхідних дитячих речей на перший місяць життя
- Що потрібно купити до народження малюка в пологовий будинок?
- Що купити до народження дитини мамі?
Що необхідно купити перед народженням дитини: повний список
9 місяців очікування малюка - найкращий період для покупок дитячого приданого. Воно складається з двох глобальних категорій: найнеобхідніше в пологовий будинок і речі, без яких не обійтися вдома у перші дні. Всупереч забобонам, є сенс заздалегідь визначитися, що потрібно купити до пологів для матері та дитини, і підготуватися, інакше потім доведеться вже з дитиною на руках або напередодні пологів бігати і хаотично зносити полиці магазинів.
Так що беріть з собою детальний список того, що потрібно купити до народження дитини, і насолоджуйтеся кожною хвилиною підготовки до зустрічі з малюком. Наповніть любов'ю і приємними спогадами кожну покупку. Скоро Ваш світ зміниться на краще. Це будуть хвилини, дні, місяці, які хочеться провести спокійно, не поспішаючи. Завчасні закупівлі ще до пологів допоможуть розвантажити новий період життя Вашої сім'ї від рутинних завдань і сконцентруватися на величезній радості, яка прийшла до Вас.
Список необхідних дитячих речей на перший місяць життя
Перші тижні після появи дитини у домі змушують докорінно переглянути звичний уклад життя. Крім зміненого графіку, доведеться організувати новому члену сім'ї перший власний простір. Тому очолює список того, що купити перед народженням дитини - меблі для новонародженого, а продовжують його предмети першої необхідності.
Що потрібно купити при народженні дитини із меблів
Ліжечко для новонародженого. Головна вимога при виборі ліжечка - безпека. Безпека - сума двох критеріїв: конструкції моделі та використаних у виробництві матеріалів. Найпопулярніша конструкція - ліжечка на шарнірах. При бажанні шарніри можна потім зняти, і використовувати ліжко ще років до 5. Ліжка-люльки зараз використовуються значно рідше.
Важливо, щоб дно ліжка регулювалося по висоті. Після 6 місяців бажано опустити днище - це період, коли дитина починає сама сидіти і активно намагається встати на ніжки. Додаткова опора у вигляді бортиків ліжечка ідеально для цього підходить.
Допустимі матеріали: чиста деревина, МДФ, більш доступні за ціною варіанти роблять з ЛДСП. Важливо, щоб сама сировина було сертифіковано і проходило належну обробку. Дізнатися про це споживачеві допоможуть відповідні сертифікати від виробника - поцікавтеся.
Відразу ж з ліжечком потрібно взяти ортопедичний матрац. Краще - двосторонній. У житті немовлят всяке буває, і не завжди памперси рятують. До речі, саме тому, варто і водонепроникний матрац взяти.
Удобный стіл-трасформер для годувань з дерева або нетоксичного пластика - річ зручна, але необов'язкова. Якщо Вам часто доводиться бути в роз'їздах, він взагалі не потрібен. Та й в цілому стане в нагоді він тільки після того, як немовля навчиться самостійно сидіти.
Сама марна покупка - пеленальний столик. Досвід багатьох батьків показує, що сповивати, міняти підгузки і проводити різні гігієнічні процедури зручніше на ліжку або на дивані. Краще купити за ці ж гроші комфортне крісло для мами, де вона зможе заколисувати малюка, сидіти під час годувань і просто відпочивати - воно і в майбутньому стане в нагоді.
Обов'язкові дитячі речі
Дитяча коляска по сезону. Багато виробників пропонують універсальні коляски на спеку і холод. Економно, вигідно, але не для всіх зручно. Зазвичай це досить масивні моделі - безвідмовні і всюдихідні, як джип, але з якими складно поміщатися в звичайному ліфті. Зате вони на перших порах можуть замінити собою ліжечко, якщо не встигли купити. І 15 кг покупок в багажнику з найближчого ТЦ до дому довезуть без проблем.
Комфортніше купувати зручну основу, а потім доповнювати її потрібними "верхівками", змінюючи люльку для новонародженого на легкий літній варіант або утеплений зимовий, коли дитина трохи підросте.
Прогулянкова коляска-тростина - ідеальний варіант для поїздок в будь-якому транспорті. Раз - і склали в багажник машини або занесли в автобус, два - розклали за секунду, і вона знову готова до використання.
Рейтинг кращих колясок
Анатомічна дитяча ванночка. Зручна ванночка дозволяє простіше налаштовувати і контролювати температуру води, і акуратно тримати дитину в ній простіше.
Термометр для води - ще одне обов'язково придбання. Оптимальна температура для купання - 37 градусів. Можна по-старому вимірювати температуру води у ванні ліктем, але це неефективно, і навіть небезпечно.
Автокрісло. Автокрісло-люлька для самих маленьких - покупка, яку потрібно зробити ще до народження малюка. Згідно з правилами безпеки на дорозі, дітей дозволено перевозити в машині тільки при наявності відповідного обладнання, зокрема, автокрісла.
Засоби гігієни
Засоби гігієни можна докуповувати в найближчих магазинах або замовляти в інтернеті. Так що в цьому пункті можна обмежитися стандартним списком:
- Памперси разміру №1 - 1 пачка.
- Вологі серветки (навіть якщо купувати з запасом - зайвими не будуть).
- Сухі серветки - беріть відразу велику упаковку.
- Присипка.
- Зволожуючий крем.
- Вата и ватні палички.
- Аптечка новонародженого.
Всі інші предмети можна купувати потім. Все одно Ви наперед не знаєте, що і коли стане в нагоді. Так що це той пункт, на якому можна розслабитися і переключитися на більш важливі завдання.
Що потрібно купити до народження малюка в пологовий будинок?
Речі для пологового будинку зручно упакувати в три окремих пакета: все для мами, комплект речей дитині і мамі на виписку, і все для дитини. Ось саме про останній пакет давайте поговоримо докладніше.
Список обов'язкових речей для новонародженого:
Одяг
- Боді - 3-4 шт.
- Сорочечки - 2-3 вистачить цілком.
- Тонкий сліп-комбінезони або комплект повзунки з кофточками - 4-5 шт на перший час - більш, ніж достатньо.
- Легкі трикотажні шапочки - їх можна докупити потім, на перших порах 2 легких і 2 більш щільних - ідеально.
- Шкарпетки, легкі рукавиці-антидряпалки - по 3-4 пари.
Порада - не купуйте занадто багато одягу наперед з двох причин: дитина так швидко зростає, що навіть по разу не встигне поносити всі предмети гардероба, як доведеться купувати новий одяг; і одяг - улюблений подарунок від всіх рідних і близьких. У Вас буде мільйон з хвостиком всяких костюмів і комбінезонів.
Предмети для гігієни та комфорту
- Невелика пачка підгузників (розмір "одиничка"). На період перебування в пологовому будинку досить пачки з кількістю 15-40 шт. Величезну упаковку купувати не варто, тому що малюк росте швидко, і всього через пару тижнів вже може знадобитись розмір побільше.
- Одноразові пелюшки для проведення перших гігієнічних процедур. Досить 10-15 пелюшок на весь час перебування в пологовому будинку. Разом з тим варто взяти дві-три непромокаючих пелюшки.
- 4-5 пелюшок товстих і тоненьких, щоб вкривати дитину, застеляти люльку або сповивати, якщо Ви захочете.
- Мусліновий, плюшевий або флісовий плед. Тоненький - на теплий сезон або щільний, м'який - на осінь або зиму. Плед необхідний, щоб вкутувати малюка, особливо в холодну погоду.
- Крем зволожуючий та "Судокрем" допоможуть підтримувати шкіру немовляти в прекрасному стані.
- М'який рушник середнього розміру.
- Велика упаковка вологих серветок без вмісту спирту для проведення базових гігієнічних процедур.
Речі на виписку
На виписку важливо взяти з собою зручний одяг для мами і малюка. З того, що потрібно купити до народження дитини взимку або восени список поповнюється теплим комбінезоном для немовляти і більш теплим пледом. Замість традиційних стрічок блакитного або рожевого кольору зараз роблять гарні готові банти на резиночці, які набагато зручніше, їх легше кріпити і з їх допомогою можна в подальшому прикрасити дитячу кімнату.
Що купити до народження дитини мамі?
Список того, що потрібно купити перед народженням дитини в пологовий будинок, видається майбутній мамі перед пологами. Туди входить:
- Зручний одяг на пологи та подальше перебування в палаті. Це довга просторий футболка, легка туніка з можливістю розстебнути на грудях або комфортний халат на перший день.
- Зручні спортивні штани, футболку, толстовку на наступних 3-4 дня в палаті.
- Змінну нижню білизну, кімнатні капці, шкарпетки.
- Прокладки і одноразові пелюшки - по 1 пачці.
- Ватні диски та палички.
- Електрочайник, який дуже знадобиться, як в пологовому будинку, так і після.
- Мінімум посуду на час перебування в післяпологовій палаті.
- Зубна щітка, паста, мило, гель для душу, шампунь.
- 2 рушники середнього розміру - для тіла та обличчя.
- Крем для зволоження та захисту від тріщин сосків. Практика показує, що вам його можуть продати і на місці - з помітною різницею в ціні.
- Декоративна косметика, крем.
- Ручка і блокнот для різних заміток.
Навряд чи у Вас буде час і можливість для походів в магазин, так що візьміть з собою печиво, бублики, улюблений пакетований чай - хай у Вас будуть ласощі, які зроблять перебування в пологовому будинку більш приємним.
Розкажіть в коментарях, які ще речі знадобилися Вам в пологовому будинку і відразу після нього, а на які покупки можна було не витрачатися. Нехай ця стаття допоможе майбутнім мамам зібрати корисний і практично застосовний комплект речей, і в той же час - нічого не забути.
Додати свій коментар: Відмінити