Пустушка - це, напевно, самий улюблений предмет багатьох малюків. У деяких ситуаціях пустушка просто рятує батьків від примх, заспокоює малюка під час істерики, та й просто відволікає в якийсь період часу. Але настане момент, коли від пустушки потрібно позбавлятися і тут виникає маса питань, особливо у молодих мам.
Щоб позбутися від соски потрібно розуміти, чому ж малюк так її любить. Смоктальний рефлекс один з перших, він дуже важливий, завдяки йому, задовольняється голод, дитина почувають себе в безпеці. Пустушка стає заспокійливим засобом для дитини.
Коли малюки починають вчитися їсти тверду їжу, любов до пустушки посилюється. Смоктання стає важливіше, ніж процес вживання їжі.
Соска несе і негативний ефект:
- може неправильно формуватися прикус дитини, мовленнєвий та пізнавальний розвиток;
- дитя стає інфантильним;
- виникають інфекції ротової порожнини.
Коли відучувати дитину від пустушки
Ідеально, коли дитина 3-х місяців кидає соску і забуває про неї. У рік можна поступово замислюватися і готуватися до цього. Особливо варто приділити увагу тому, що дитина починає кричати, плакати, битися в конвульсіях. Малюк при відсутності пустушки, не хоче спілкуватися з ровесниками і батьками, а також існують захворювання, пов'язані з мовним апаратом або слухом. Тоді потрібно прискоритися.
Дитина під час відучення від соски має бути здорова, атмосфера в сім'ї спокійна. Якщо не вийшло в рік, нічого страшного, варто трошки почекати десь до півтора років і спробувати тоді прибрати соску. У цьому віці діти вже починають відчувати ряд емоції і сором в тому числі. А значить можна пояснити і спробувати домовитися з нею.
Не варто змушувати новонародженого ще в пологовому будинку смоктати пустушку. Максимум свого часу нехай дитя проводить без неї. Піврічних малюків потрібно поїти з чашки, до 8- 9 місяців варто і зовсім прибрати пляшку, воду давати потрібно ложкою або з стаканчика. Пустушки і соски потрібно прибрати з поля зору, щоб вони не травмували малюка. Коли малюк навчиться добре сидіти, потрібно купити йому різні іграшки, кубики та пірамідки, щоб вона була максимально зайнята. Перед сном потрібно замінити пляшечку вечерею з ложкою.
Табу
- Не можна мазати соску різними гострими приправами: перцем, гірчицею і ін.
- Не рекомендується розрізати пустушку на частини як пелюстки квітів. Малюк може відкусити і вдавитися. Не кричати і не лаяти.
Відмовляти дитині в смоктанні пустушки потрібно тільки поступово.
Методи відучення від пустушки
Спочатку можна прибрати соску на один день. Коли малюк звикне без неї вдень, через 8-10 днів постаратися приспати дитину казкою і без соски. Якщо будуть сльози, необхідно перетерпіти і не здаватися.
На прогулянках використовувати соску тільки в крайніх випадках, при серйозній істериці. При засипанні її необхідно прибирати відразу ж. Замінити можна на іграшку, розповівши, що вони будуть захищати малюка під час сну.
Можете спробувати домовитися з малюком і подарувати його соску комусь, хто живе поряд. Після відмови саме від пустушки, дуже важливо зібрати також всі соски і пляшечки і прибрати їх.
У кожної дитини процес відучення від соски суто індивідуальний: комусь достатньо тижня, а у деяких може процес затягнутися на довше. У цей момент дитина буде вимагати максимальну кількість часу батьків бо вона відчуває себе самотньою без соски.
Додати свій коментар: Відмінити