Мінімальна сума замовлення становить 500грн.

Як Навчити Дитину Ходити На Горщик | Як Уникнути Помилок

Як Навчити Дитину Ходити На Горщик | Як Уникнути Помилок

Як навчити дитину ходити на горщик

Навчити малюка ходити на горщик велика проблема. Якийсь відсоток мам починають вчити свою дитину сідати на горщик, як тільки він навчився сидіти. Деякі ж вважають, що з цим рано поспішати, і приступати до цього можна, коли малюкові буде хоча б рік. У розвитку дитини завжди все відбувається вчасно і раніше покладеного терміну, часто, домогтися позитивних результатів у будь-якому навчанні буває дуже непросто.

Для того, щоб навчити дитину ходити на горщик потрібно розуміти, що він психологічно дозрів для цього. Варто лише уявити собі, як маленькій людині показують абсолютно незнайомий предмет, чомусь садять і хочуть чогось добитися.

Коли дитина починає ходити на горщик?

Чим раніше починають садити малюків на горщик, тим на довше затягується процес. Ще кілька десятків років тому, в ясельних групах зовсім маленьких дітей садили на горщики після прийому їжі і сну, і дитина привчалася до нього. Але такий успіх обумовлений лише рефлексами.

Малюк в догодовалому віці, просто не в змозі розуміти і контролювати ці природні процеси. Крім того, всі діти на даний момент ходять в підгузниках. Якогось дискомфорту від того, що вони сходили в туалет, у них просто немає. Підгузник вбирає максимально всю вологу, і дитина навіть вночі може спати цілком спокійно.

Будь-який фахівець скаже, що правильно вчити дитину ходити на горщик десь в районі півтора-двох років. Саме в цей період дитина готова як психологічно, так і фізіологічно. Дитина може контролювати свої фізіологічні потреби в випорожненні тільки десь з півтора року не раніше. Якщо чергова мама каже, що їй вдалося привчити ходити на горщик своє чадо до року, можна сміливо стверджувати, що малюк не свідомо розумів свої потреби. Тут, все на рівні рефлексів, як тільки опинився на горщику, значить потрібно сходити.

Яких умов важливо дотримуватися?

Малюк не повинен боятися нового для нього предмета. Ніяких сліз при вигляді його. Не можна дитину лаяти, якщо у нього не вийшло. Не можна підвищувати голос, а якщо ж результат виявився позитивним, то дуже важливо його похвалити. Батьки повинні розуміти, коли дитина хоче в туалет. Саме в цей час необхідно постаратися посадити дитину на горщик. З першого разу, безумовно, дитина не зрозуміє, але кілька успішних спроб, послужать поштовхом в правильному напрямку.

У 2 роки дитина вже багато чого розуміє, багато чого вміє:

  • може самостійно вставати і сідати навпочіпки;
  • може нагинатися;
  • добре розуміє мову дорослих;
  • з нею можна навіть домовитися;
  • може сприймати пояснення батьків;
  • може розповісти про свої потреби.

Дитину можна привчати до горщика, коли дотримується ряд умов. Маля мусить розуміти призначення цього предмета, вона може навіть садити на нього іграшки, але не повинна використовувати його не за призначенням. Важливо відповідний фізичний розвиток дитини.

Варто звернути увагу,коли малюк намагається усамітнитися для того, щоб зробити свої справи (ховається за шафу або за шторку). Якщо підгузник сухий протягом тривалого періоду часу (2-3 години). В такому випадку дитину можна супроводити на горщик!

Помилки привчання до горщика

Деякі батьки роблять помилку, купуючи горщик як іграшку. Ніяких звукових і світлових ефектів не повинно бути. У свідомості малюка горщик і буде сприйматися як чергова іграшка. Ставити його бажано відразу в туалеті, щоб дитина розуміла, де потрібно справляти нужду. Не потрібно носити його по квартирі.

Знайомство дитини з горщиком

Помилки привчання до горщика

Обов'язково потрібно правильно познайомити малюка з горщиком. Це можна робити вже після року. Пояснити його призначення, що з ним роблять і як, для наочності посадити на горщик іграшок, попередньо погодуєте їх, а потім заведіть в туалет. Нехай малюк це бачить.

Якщо дитина відразу не сіла на горщик, це не привід впадати у відчай. Необхідно залишити її на якийсь час у спокої, а через пару тижнів повторити. Вдала спроба повинна бути винагороджена емоційно. Це перемога крихітки. Отримані емоції їй захочеться повторити, відчути знову.

У денний час необхідно плавно забирати підгузник. На ніч його поки варто залишити. Якщо у дитини близько місяця виходить успішно ходити на горщик вдень, то можна пробувати привчати його вночі. Безумовно ліжечко необхідно застелити непромокаючої клейонкою ручкою.

Можна візуалізувати успіхи дитини. Для цього роблять такі, свого роду, календарі успіху, де кожен успіх відзначають позитивну наклейкою. Зібравши певну кількість успішних наклейок, можна малюка преміювати.

Важливо! В якості винагороди не можна використовувати матеріальні нагороди.

До чотирьох років можна поступово привчати дитину вже до унітазу і горщик поступово прибрати. Для унітазів купуються спеціальні насадки, щоб малюкові було комфортно на ньому сидіти. Батькам важливо розуміти, що процес привчання може займати і тижні, і навіть місяці. Від них важливим є лише увага і терпіння.

Додати свій коментар:

* Ім'я:
* E-mail: (буде приховано)
* Коментар:
Введіть код: