- 1. Сучасне автокрісло: надійний захист або продукт маркетингу?
- 2. Що потрібно знати про краш-тести, євростандарти?
- 3. Як правильно вибрати автокрісло для дитини: корисні рекомендації
- 4. Як вибрати автокрісло за віком?
- 5. Аксесуари до дитячих автокрісел
- 6. Чи варто купувати автокрісло з рук?
- 7. Популярні виробники дитячих автокрісел
- 8. Розвінчуємо міфи про дитячі автокрісла!
Як вибрати гарне автокрісло для дитини?
Як вибрати автокрісло для дитини — питання, яким задається все більше число власників власного транспорту, бажаючих щоб їх малюк під час поїздок по місту і більш тривалих подорожей відчував себе комфортно, а в екстремальній ситуації був максимально захищений від негативних факторів.
Перші спеціальні автомобільні сидіння для дітей з'явилися в продажу в 1935 році в Америці, і викликали масу захоплень у батьків-автомобілістів. Звичайно, утримуюча на сталевому пруті конструкція не могла убезпечити малюка під час аварії, та й позиціонувалася новинка виключно як комфортне сидіння без яких би то не було захисних функцій. Але початок було покладено, і вже через пару років широкій громадськості представили моделі, здатні надійно зафіксувати малюка. З тих пір конструкція продовжувала вдосконалюватися, і сьогодні у батьків є можливість придбати дійсно комфортні і безпечні автокрісла для дітей від народження і старше.
Сучасне автокрісло: надійний захист або продукт маркетингу?
Згідно ПДР дитина до 12-ти років повинна перебувати в салоні авто в автокріслі (діти шкільного віку – в бустері). На жаль, багато жителів нашої країни до теперішнього часу не усвідомлюють важливість використання дитячих автокрісел. Деякі автомобілісти купують девайс виключно через острах штрафів, інші і зовсім не вважають за потрібне витратити кілька тисяч гривень на покупку такого корисного пристосування. А адже на кону безпека життя дитини!
Численні дослідження показали, що в 90% випадків дитяче крісло дозволяє вберегти дитину від каліцтв і врятувати йому життя під час екстремальної ситуації. Але… Щоб конструкція в разі реальної небезпеки на відмінно впоралася зі своєю захисною функцією, важливо розуміти як правильно вибрати дитяче автокрісло.
Що потрібно знати про краш-тести, євростандарти?
Багато батьків чули про краш-тести дитячих автомобільних крісел, але при виборі девайса для малюка затято нехтують інформацією, яка представлена у відкритому доступі на спеціалізованих інтернет-ресурсах. Вибрати автокрісло для дитини від 0 років і старше — відповідальне завдання, тому перед покупкою варто ознайомитися з результатами краш-тестів, проведених організаціями:
- ADAC.
- Stiftung Warentest.
- ANWB та ін.
Тут працює принцип «довіряй але перевіряй», оскільки далеко не всі виробники дитячих крісел готові чесно розповісти про недоліки складної інженерної конструкції, а в рекламі навперебій заявляють про «найвищої» безпеки своїх продуктів. На результати незалежних краш-тестів, які по суті є всебічної та об'єктивної експертизою, орієнтуються не тільки кінцеві споживачі, а й виробники, які хочуть максимально поліпшити технічні характеристики автокрісел.
Свідченням того, що модель успішно пройшла випробування, відповідає вимогам жорстких стандартів якості та безпеки є круглий ярлик з буквою «Е» і номером стандарту, що розміщується зазвичай на задній або бічній спинці автокрісла.
Як правильно вибрати автокрісло для дитини: корисні рекомендації
У продажу можна зустріти величезну кількість моделей дитячих крісел від європейських, американських, китайських виробників. Щоб Ви могли приступити до вибору автокрісла у всеозброєнні, ми підготували для Вас короткий лікнеп:
- При купівлі девайса потрібно враховувати вік, вагу і інші фізіологічні особливості малюка (Далі ми обов'язково ознайомимо Вас з основними групами автокрісел за віком).
- Вибирати дитяче автокрісло варто з урахуванням конструктивних особливостей автомобіля. Якщо ви купуєте девайс в інтернет-магазині, важливо уточнити у менеджера точні розміри конструкції, можливі варіанти кріплення, інші характеристики і «приміряти» обрану модель на свій автомобіль.
- Якщо ви плануєте транспортувати дитину в кріслі поза автомобілем, практичним варіантом стане люлька з батьківською ручкою або модель, яку можна закріпити на шасі коляски 3-в-1.
- Наявність додаткової захисної вкладки в області голови убезпечить дитину від бічних ударів.
- Замки-пряжки внутрішніх ременів повинні бути такими, щоб маленька дитина не змігла самостійно їх розстебнути під час руху авто.
- М'які і щільні накладки на ремені безпеки здатні запобігти травмуванню м'яких тканин в зоні зіткнення при різкому гальмуванні, в інших позаштатних ситуаціях.
- При виборі дитячого автокрісла від 1 року варто звернути увагу на зручність трансформацій спинки. Функція регулювання спинки дозволяє чергувати періоди сну-неспання під час поїздок на далекі відстані.
- При визначенні ширини сидіння варто враховувати товщину теплого верхнього одягу, адже гаджет зазвичай купується не на один місяць, і важливо забезпечити комфорт крихти під час поїздок в холодну пору року.
- За конструкціями зі знімним чохлом простіше доглядати. Щоб усунути забруднення досить просто зняти чохол і відправити його в пральну машину.
- При виборі автокрісла або бустера варто віддати перевагу багатошаровій конструкції (металевий каркас, поліуретановий або пінопласт прошарок, м'яка вкладка з ортопедичними властивостями, текстильне покриття). Високі бічні стінки і підлокітники забезпечують додатковий захист під час поворотів.
Як вибрати автокрісло для дитини від 1 року, новонародженого, старших дітей за розміром? У правильному автокріслі голова дитини не повинна виступати за верхні граничну лінію спинки. Якщо Ви спостерігаєте таку картину, значить пора відкоригувати положення спинки трансформера або замислитися над вибором нового автокрісла.
Як вибрати автокрісло за віком?
Оскільки вік і вага дитини є ключовими критеріями при виборі автокрісла, пропонуємо ознайомитися із загальноприйнятою класифікацією:
Група | Характеристики |
«0» | Люльки для немовлят з народження фіксуються в салоні автомобіля уздовж заднього сидіння (перпендикулярно напрямку руху) за допомогою широкого ременя.
|
«0+» | Люльки з трьох або п'яти-точковими ременями, можуть встановлюватися на задньому (переважно) або передньому сидінні, проти руху. Більшість виробників оснащують таке автокрісло ручкою для перенесення.
|
«0+/1» | Автокрісла для дітей з народження до півтора років фіксуються в салоні автомобіля за допомогою системи Спецкріплення або штатних ременів. Важливий плюс таких моделей —система регулювання кута нахилу (положення напівлежачи, сидячи).
|
«1» | Автокрісла з цієї групи підходять для дітей, які вже добре тримають голівку і можуть самостійно сидіти. Такі моделі встановлюються по ходу руху, фіксуються штатними ременями або за допомогою спец.
|
«1/2» | Встановлюється як проти ходу авто, так і по напрямку руху. Широкі стійкі до деформацій бортики, регулювання кута нахилу, висоти спинки, обсягу посадкового місця забезпечують максимальний комфорт як дітям першого року життя, так і малюкам постарше.
|
«2/3» | Оснащені спеціальними напрямними для штатних ременів. У міру дорослішання малюка висоту спинки можна регулювати. Деякі моделі оснащені знімною спинкою, яка дозволяє трансформувати автокрісло в сидіння-бустер для молодших школярів.
|
«1/2/3» | Універсальні моделі, які можна використовувати з першого року життя і до шкільної лави. У таких автокріслах передбачений максимум можливостей регулювання і фіксації. Але при всій своїй хваленою мультифункціональності, такі сидіння за рівнем безпеки поступаються автокріслам, розрахованим на конкретну вагу і вік.
|
«3» | Сидіння-бустери дозволяють забезпечити комфорт і безпеку дітей до 145 см. Такі моделі «піднімають»маленького пасажира над сидінням, що дозволяє правильно зафіксувати дитину штатним автомобільним ременем.
|
Аксесуари до дитячих автокрісел
З тим як правильно вибрати автокрісло розібралися, але не варто забувати про корисні і функціональних аксесуарах, які допоможуть зробити поїздку комфортною для всіх пасажирів автомобіля. Чудовим доповненням до дитячого крісла для автомобільних поїздок стануть:
- Сонцезахисні шторки або знімний екран.
- Літній чохол з повітропроникного, гігроскопічного матеріалу.
- захисні чохли на переднє сидіння.
- Чохол, підставка під ніжки.
- Додаткові дзеркала заднього виду.
- Підставка-органайзер для пляшечки, ігровий кермо.
- Подушка-вкладиш та ін.
Чи варто купувати автокрісло з рук?
На електронних дошках оголошень часто зустрічаються оголошення про продаж автокрісел, але експерти настійно не рекомендують йти на угоду з совістю і купувати для дітей б / у автокрісла. Невелика економія сьогодні в майбутньому може обернутися справжньою трагедією.
По перше, за зовнішнім виглядом автокрісла складно визначити стан всіх механізмів і корпусу. Цілком можливо, Вам намагаються продати девайс з автомобіля, який був учасником ДТП. За правилами такі крісла підлягають утилізації, і не підходять для подальшого використання. Такі жорсткі заходи обумовлені відсутністю можливості перевірити поверхню корпусу на наявність мікротріщин.
По-друге, якщо Ваша дитина алергік, б / у автокрісло може стати причиною погіршення стану його здоров'я. Навіть після хімчистки всередині оббивки можуть залишитися частинки рослин-алергенів, шерсть тварин, мікроспори цвілевих грибів і інші подібні «сюрпризи».
По-третє, естетичність більшості б / у крісел залишає бажати кращого. Якщо річ експлуатувалася неакуратно, навіть після хімчистки вона матиме досить пошарпаний вигляд.
Популярні виробники дитячих автокрісел
Купівля дитячого крісла і аксесуарів до нього – той самий випадок, коли краще віддати перевагу товарам відомих брендів, які дорожать своєю репутацією і довірою клієнтів. Виробники зі світовим ім'ям ретельно підходять до вибору матеріалів, не скупляться на проведення розширених краш тестів.
Вам потрібно вибрати автокрісло для новонародженої дитини або старших дітей? Пропонуємо звернути увагу на актуальні моделі від брендів:
Автокрісла, що випускаються під цими торговими марками, відрізняються прекрасним співвідношенням ціни і якості, користуються великою популярністю серед власників авто з різних країн. В інтернет-магазині Nosorog.net.ua ви можете купити якісні оригінальні автокрісла від перевірених європейських виробників з доставкою в Київ, інші міста України!
Розвінчуємо міфи про дитячі автокріслах!
Наостанок, хотілося б раз і назавжди розвінчати кілька міфів про автокрісла, які вже дуже міцно вкоренилися в головах жителів нашої країни.
Міф 1. Крісло «на виріст»
Якщо Ви хочете щоб автомобільний девайс на відмінно справлявся зі своїми захисними функціями, важливо вибрати автокрісло для дітей з урахуванням віку та індивідуальних фізіологічних особливостей дитини. Якщо бюджет обмежений, краще зупинитися на універсальній моделі-трансформері. Таке крісло можна підлаштувати під індивідуальні фізіологічні особливості дітей різного віку. А ось посадити однорічного малюка в крісло для дошкільнят — абсолютно абсурдна і навіть небезпечна затія!
Міф 2. Новонародженому не потрібно автокрісло
У деяких країнах немовлят не виписують з пологового будинку до того моменту, поки батьки не продемонструють, що в салоні авто була правильно встановлена автолюлька.
Вважаєте, що на руках у мами дитині буде набагато комфортніше і безпечніше, ніж зафіксованим в спеціальній конструкції? Щоб зрозуміти всю глибину і небезпеку цієї помилки, досить згадати закони фізики. При різкому гальмуванні і ударі вага людей і предметів, що знаходяться всередині машини, зростає в десятки разів! Чи зможете Ви в екстремальній ситуації впоратися з таким додатковим навантаженням? Пропонуємо все-таки вибрати автолюльку для новонародженого або дитяче автокрісло від 9 до 36 кілограм.
Міф 3. Для нечастих поїздок підійде дешеве автокрісло
Купити нове крісло, що відповідає стандартам ECE R44 / 03 або ECE R44 / 04 — тільки в цьому випадку Ви можете бути впевнені в безпеці дитини під час поїздок на авто по місту і на далекі відстані! Всі інші варіанти пов'язані з певними ризиками, адже від ДТП не застрахований навіть стоячий на парковці автомобіль!
Міф 4. Дитині нудно, некомфортно пристебнутим
Дійсно, якщо вперше посадити 2-3 річного малюка в автокрісло, навряд чи Ви почуєте бурю захоплення з цього приводу. Але якщо використовувати автолюльку з народження, а після придбати для малюка комфортного крісла за віком, проблем виникнути не повинно. Не забувайте, дитина все повторює за дорослими, тому в родині де підростає малюк має з'явитися правило – авто не рушить з місця, поки всі пасажири не будуть пристебнуті ременями безпеки!
Щоб мотивувати дитину до поїздки в автокріслі для хлопчиків, у яких в крові любов до перегонів і авто, можна провести аналогію з сидіннями авто Формули 1, а дівчаткам запропонувати освоїти «трон» казкової принцеси. Також можна залучити дитину до процесу покупки, запропонувавши самостійно вибрати дизайн оббивки.
Міф 5. Школярі та штатний ремінь
Батьки часто пристібають дітей постарше штатними ременями, але дорослий засіб захисту фіксує тіло дитини не в тих точках, що може стати причиною отримання серйозних травм шиї, грудної клітки, живота. Для забезпечення ефективного захисту потрібно вибрати автокрісло для дитини від 5 років.
Штатний ремінь безпеки ефективний при рості пасажирів від 150 сантиметрів і вазі від 40 кілограм! Звичайну подушку також не можна розглядати як ефективний компонент системи безпеки.
Сподіваємося, що цей матеріал був для Вас максимально корисний, і тепер Ви зможете легко і швидко вибрати автокрісло для новонародженого, дитини старшого віку. Якщо у Вас залишилися питання, задайте їх експертам компанії «Носорог»!
Додати свій коментар: Відмінити