Мінімальна сума замовлення становить 500грн.

Як правильно вибрати пензлики для малювання?

Як правильно вибрати пензлики для малювання?

Як правильно вибрати пензлики для малювання?

Який найголовніший атрибут художника? Звичайно ж, пензлик! Від його форми, структури, матеріалу залежить успіх майбутнього твору мистецтва, адже навіть найякісніші фарби добре не ляжуть на папір, якщо у вас в руках неякісний інструмент. Саме тому ми вирішили підняти принципово важливе питання - "Як правильно вибрати пензлик для малювання?" Впевнені, наші поради допоможуть вам у цій відповідальній справі.

 

З чого складається пензлик?

 

Будь-який пензлик складається з трьох елементів:

  • ● ручки (дерев'яної або пластмасової);
  • ● металевого утримувача/капсуля/цоколя (зберігає і тримає форму ворсинок);
  • ● волосяного пучка (робоча частина пензля - натуральна або синтетична).

 

Види пензлів

Пензлі розрізняють за формою волоса, патрона і призначенням.

За формою волосу:

  • ● віялові (для промальовування фону і створення напівпрозорих кольорових розтягнень);
  • ● пензлик типу "котячий язик".

За формою патрона:

  • ● круглі (універсальний заокруглений пучок);
  • ● плоскі (незамінні для покриття великих площин).

 

За призначенням:

  • ● трафаретні (тупий плоский кінчик незамінний для техніки трафаретного малювання);
  • ● шрифтові (для контурів та шрифтів);
  • ● лінійні (довгі та ультратонкі, підходять для промальовування дрібних деталей, контурів і шрифтів);
  • ● контурні (плоскі пензлі з короткими ручками, використовують в олійному живописі);
  • ● ретушні (плоскі пензлі зі скошеним пучком, дозволяють робити точні мазки і плавні переходи з одного кольору в інший);
  • ● пензлі типу "флейт" (об'ємні круглі пензлі для акварельного живопису).

Перед покупкою пензля слід чітко уявляти, з якою метою він буде використовуватися. Як бачите, при створенні повноцінної картини одним видом пензля обійтися не вийде.

 

Матеріал пучка: натуральний або синтетичний?

Не секрет, що натуральний пензлик завжди краще синтетичного. Однак не варто списувати синтетику з рахунків. Вона стійка до впливу різних розріджувачів, сонячних променів, а також комах. А ще пензлі з нейлону, поліестеру і інших штучних матеріалів набагато дешевше інструментів з натуральних волокон. Вони підійдуть для дитячої творчості, непрофесійного художника і для рукоділля (наприклад, з акриловими фарбами синтетика поєднується краще, ніж натуральні ворсинки).

Натуральні пензлики роблять з вовни білки, борсука, колонка, поні, кози, куниці, мангуста, зі свинячої щетини і навіть з шубок вовка і ведмедя. Для кожного матеріалу - свій вид фарби. Наприклад, білячим пензлем зручно працювати з фарбами на водній основі. Ведмежа - для так званих "важких" фарб (гуаші, масла). Вовчий - традиційний пензлик для каліграфії, мангуст - для акрилу, а борсук - універсальний і відмінно поєднується з будь-якими матеріалами.

Вибір пензля: на що звернути особливу увагу

Визначившись з матеріалом і формою, обов'язково перевірте якість виробу. Металевий цоколь щільно притиснутий, не хитається і тим більше не злітає. Проведіть пальцями по волосяному пучку - ворсинки повинні бути рівними, однаковими по довжині і щільно скріпленими. Якщо після подібного тесту у вас в руці залишаться ворсинки, це говорить про те, що в процесі малювання пензлик буде "лізти" та прослужить не довго.

Обираючи ручку, віддавайте перевагу дерев'яній (з твердих порід бука або берези). Вона повинна бути ергономічною. Щоб перевірити, потримайте інструмент в руці, уявіть, чи зручно вам буде працювати з ним годинами. Для масляного письма вибирайте пензлі з довгими ручками, це дозволить зайняти позицію на достатній відстані від полотна.

Купуйте пензлі в спеціалізованих магазинах або художніх салонах. Тут ви не тільки зможете заручитися гарантією якості (підробок під елітні "звірині" пензлики предостатньо), а й отримати корисну консультацію, на яку ви навряд чи можете розраховувати в супермаркеті або підземному переході.

Додати свій коментар:

* Ім'я:
* E-mail: (буде приховано)
* Коментар:
Введіть код: