Мінімальна сума замовлення становить 500грн.

Що таке лизун (слайм), його користь і рецепт як зробити вдома | Nosorog.net.ua

Що таке лизун (слайм), його користь і рецепт як зробити вдома | Nosorog.net.ua

Що таке лизун, слайм, хендгам, жуйка для рук?

картинка слаймОстаннім часом дуже популярною у всьому світі дитячою іграшкою став хендгам (з англійської "жуйка для рук"), а у нас їх ще називають лизун і слайм. Склад цієї дивовижної іграшки нагадує полімер - кремнійорганічний. Його ненароком створив вчений з Шотландії Джеймс Райт ще в 1943 році. Він експериментував з синтетичними речовинами, маючи за мету отримати аналог натурального каучуку. І одного разу побічним результатом став даний полімер. Правда тоді його властивості не знайшли практичного застосування. Тільки через 7 років його речовина набула популярності в якості іграшки. Велику частину часу лизун є рідиною: зробіть з нього щось і залиште - незабаром він перетвориться в краплю. Він протікає крізь отвори, а іноді навпаки - якщо з нього зробити кульку і кинути об підлогу, то він підстрибне, ну а якщо ж вдарити молотком - може розбитися на шматочки. Саме так поводяться неньютонівські рідини. Лизуни не токсичні, не брудняться і не липнуть до рук, але бажано щоб вони не потрапляли на слизові оболонки.

що таке лизун

У чому різниця між хендгамом і слаймом?

Загалом все це лизуни. Вперше слайм випускався компанією Mattel в 1976 році. Спочатку його продавали в пластиковій посудині і у нього був зелений колір. Потім аналоги випускалися багатьма іншими компаніями. У нас ця іграшка відома як «лизун» - назва є прямою відсилкою до веселого і милого привида Лизуна з фільму відомого, напевно, кожному - «Мисливці за привидами». А ручна жуйка за густотою більше нагадує пластилін або велику жувальну гумку.

У чому користь лизунів?

Навіть лікарями ця іграшка рекомендується для дітей старше 3-х років, а також для дітей з деякими психічними відхиленнями, такі як затримки психічного розвитку, в якості іграшки для розвитку дрібної моторики і пальців рук, тренує координацію рухів, для створення позитивного емоційного настрою, поліпшує концентрацію уваги, для корекції поведінки у гіперактивних дітей, для зміцнення міжпівкульних зв'язків головного мозку і розвитку творчого мислення.

Чому потрібно купити або зробити лизуна своїми руками:

  • Така іграшка - один із способів розвитку дрібної моторики і зміцнення м'язів кисті і пальців. Хендгам можна використовувати в якості ручного еспандера і таким чином ваші пальці завжди будуть в тонусі.
  • Тримаючи хендгам, ви й не помітите, як почнете ліпити його і робити різні фігурки, що добре для творчого мислення.
  • Ви не повірите, але навіть зняти стрес або агресію, не тільки у дітей, але і у дорослих можна за допомогою цієї іграшки. Всього за кілька хвилин умиротворяє перед контрольною в школі, іспитом або важливою зустріччю. Ви будете здивовані як швидко дитина, що плаче заспокоїться, отримавши жуйку для рук.
  • Цей полімер має досить протилежні властивості - ви можете розтягнути його або кинути, і він буде стрибати.
  • Зручний і приємний масажер для кисті і пальців рук, який завжди можна взяти з собою. 6. Після переломів або інших травм руки допомагає розробити м'язи.

Цей список можна продовжувати довго, але вся привабливість у тому, що можна не тільки купити вже готовий хендгам, але і зробити слайм або жуйку для рук самому! Від складових інгредієнтів залежить, як буде виглядати ваш лизун, наприклад він може бути прозорим, світитися в темряві або змінювати колір, і навіть мати магнітні властивості - колір, твердість і інші властивості залежать від ваших уподобань і фантазії.

Як зробити лизуна, слайм, хендгам, жуйку для рук - рецепт в домашніх умовах

Всі потрібні матеріали для приготування лизунів, а так само вже готові лизуни ви можете придбати в магазинах Носорог і на сайті nosorog.net.ua.

Інгредієнти для слайма:

  1. 1. Свіжий клей ПВА (для непрозорих) або силікатний клей (для прозорого) - від кількості клею буде залежати розмір отриманого лизуна.
  2. 2. Вода - для більш тягучого лизуна потрібно трохи води.
  3. 3. Барвники - гуаш, акварель, харчовий барвник, блискітки.
  4. 4. Тетраборат натрію - кілька крапель для загущення лизуна.
  5. 5. Порожня посудина, в якій ми будемо робити лизуна.
  6. 6. Мішалка.

Послідовність дій:

  1. 1. Виливаємо потрібну кількість клею в посудину.
  2. 2. Якщо хочете більш тягучий лизун, то додайте трохи води і розмішайте.
  3. 3. Додайте трохи барвника, щоб наша маса отримала бажаний колір і розмішайте.
  4. 4. Помішуючи, додайте кілька крапель тетраборату натрію. Чим більше ви додасте його, тим він буде твердішим.
  5. 5. Помішуйте поки ваш лизун не стане єдиною масою. Спробуйте його пальцем, якщо він не прилипає до рук, то візьміть його і замішуйте в руках.

З першого разу може не вийти, але не турбуйтеся. Докладну інструкцію і результати ви можете подивитися на відео або на майстер класах, які будуть проходити в наших магазинах. Детальніше запитуйте у консультантів магазинів.

Перейти в каталог слаймов та лизунів

^Вгору

2 - Коментарі

    • Avatar
      Борис
      Mar 24, 2020

      Чому про шкоду ніхто не пише? Всі дивани, коври, столи, все в цій гадості. Як це все відмити? Як навчити дитину ним користуватися?

Додати свій коментар:

* Ім'я:
* E-mail: (буде приховано)
* Коментар:
Введіть код: