Практична підготовка дитини до школи в домашніх умовах
Коли дитині виповнюється 5 років, багато батьків задають собі важливе питання: як підготувати дитину до школи в домашніх умовах і що для цього знадобиться. Незалежно від того, чи ходить ваша дівчинка або хлопчик в дитячий садок, сучасний центр розвитку або ж знаходиться на домашньому навчанні, в будь-якому випадку, ви, як батьки, повинні внести свій вклад, адже підготовка дитини до школи–це суттєвий момент в житті вашого чада.
Інтелектуальна підготовка до школи вдома
Всі знання повинні закладатися поступово та своєчасно, тому не варто примушувати вчити алфавіт і цифри у рік, а в три–читати напам'ять твори, які навіть для дорослого даються важко. Тому, активна підготовка дитини до школи вдома повинна здійснюватися за 6-12 місяців.
Важливо організувати окреме робоче місце для майбутнього першокласника, щоб він розумів, що під час занять потрібно сидіти за столом, з рівною спиною, поклавши обидві руки на стільницю. У цьому віці дошкільник навряд чи всидить на одному місці довше 20-30 хвилин, тому, навчальну діяльність чергуйте з рухомими розминками, потішками та іграми.
Є основні поняття, які повинен знати учень в процесі підготовки до школи вдома , перш ніж переступити поріг установи освіти:
• Прізвище, ім'я, по батькові (свої, а також інших членів сім'ї), адреса проживання, місто, країну;
• Поширені рослини і тварини. Розрізняти тварин, птахів, риб, комах, а також фрукти, ягоди та овочі;
• Пори року і місяці, їх характеристики і послідовність, дні тижня;
• Геометричні фігури;
• Кольори веселки та їх відтінки;
• Базові правила дорожнього руху;
• Звуки (як вони вимовляються та як позначаються на письмі), розрізняти тверді та м'які;
• Вміти правильно тримати письмове приладдя;
• Вирішувати легкі завдання та відгадувати загадки, рахувати від 1 до 10 і від 10 до 1;
• Описувати малюнок 5-6 пропозиціями, які логічно пов'язані між собою, вміти переказувати невелике оповідання і вчити напам'ять вірші розміром в 2-3 стовпчика;
• Визначати в простих словах звуки, склади, наголос.
Підготовка дитини до школи повинна проходити в ігровій формі та включати наступні заняття:
• Образотворча діяльність (малювання, ліплення, конструювання, аплікація)
• Ознайомлення з природою
• Ознайомлення з навколишнім світом
• Розвиток мовлення
• Формування елементарних математичних уявлень
• Навчання грамоті
Щоб організувати повноцінні цікаві заняття та зрозуміти, як підготувати дитину до школи вдома, вам необхідно придбати відповідну літературу та матеріали. В інтернет-магазині «Носоріг» в розділі Школа та дитяча творчість, ви знайдете всі корисні канцтовари: фарби, пластилін, кольоровий папір, альбоми, пензлики, ручки, олівці та багато іншого. Що ж стосується методичної та художньої літератури, то все це є в розділі Книги.
Психологічна підготовка дитини до школи
Вступ до першого класу, де багато незнайомих діток і вчителів, а також незвичний розпорядок дня–це великий стрес. Не дарма в психології існує таке поняття як « криза семи років », яке безпосередньо пов'язане саме зі вступом до 1-го класу. Приходить розуміння, що іграшки відходять на задній план, а зошити та підручники стають на перший. Щоб процес адаптації пройшов без сліз і зайвих переживань, підготовка до школи вдома повинна включати:
- Бесіди
- Екскурсії
- Практичні заняття
Поясніть, що таке школа, і навіщо туди ходити 5 днів на тиждень. Розкажіть про особливості розпорядку, про уроки та перерви. Головне –позитивно налаштувати малюка і дати зрозуміти, що це не обов'язок чи кара, а радісна подія.
Можна зводити дитину в найближчу школу і показати, як виглядає навчальний заклад і територія біля нього, а якщо є можливість, то зайти всередину і подивитися, як розташовані класи та інші приміщення.
Відчути на прикладі, як проводяться уроки, можна в дитячому саду, в освітніх центрах або організувати процес у будинку.
Важливі рекомендації батькам
Ви вже в курсі, як підготувати дитину до школи вдома, проте це не так легко, як здається в теорії. Вам доведеться зіткнутися з капризами, небажанням слухати, запам'ятовувати, нерозумінням і іншими труднощами. Головне – не зліться та проявіть терпіння. Побільше розмовляйте з малюком, читайтеказки, вірші, співайте пісні. Розробіть певний режим, займайтеся за графіком і кожен раз придумуйте щось нове. Не варто проводити одні й ті ж заняття і день у день показувати вже набридлі книги та наглядні посібники.
Тоді підготовка дитини до школи вдома буде проходити тільки в радість, ви зможете передати потрібну інформацію, не застосовуючи особливих зусиль.
Я хочу зареїструвати своїх дітей
Хочу додати своїх дітей до сайту